Архів новин

15.04.2019

Зміни в процедурі видачі посвідчень водія, підготовки водіїв та акредитації автошкіл

Нововведення, що стосуються діяльності автошкіл, передбачають:

  • скасування необхідності придбання в територіальних сервісних центрах МВС бланків свідоцтв про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів;
  • передачу функції акредитації закладів від Головного сервісного центру МВС до регіональних сервісних центрів МВС за місцезнаходженням закладів;
  • спрощений механізм акредитації закладів, що належать до сфери управління Міністерства освіти та науки.

Нормативними змінами також передбачено, що всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв у закладах професійно-технічної освіти будуть допущені до складання іспитів без додаткового навчання в автошколі.

У процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС з навчальними закладами з підготовки водіїв транспортних засобів запроваджено електронний обмін інформацією. Викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити у спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних та практичних занять, а також транспортний засіб, на якому здійснюватиметься практичне заняття. Нововведення покликане посилити контроль за організацією навчального процесу в кожному закладі з підготовки водіїв та, зокрема, за навчанням кожного слухача.

16.03.2019

УВАГА!

МОНУ оприлюднило для громадського обговорення проект наказу "Про внесення змін до Положення про міжшкільний ресурсний центр"
Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою протягом місяця за адресами:

Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135;

e-mail: [email protected] (Хоменко Олена Вікторівна)


14.02.2019

Міністерство освіти і науки України затвердило положення про міжшкільні ресурсні центри

28.01.2019

Розміщуємо документи подані Міністерством освіти і науки Державній регуляторній службі України для розгляду і погодження проекту наказу МОН "Про затвердження Положення про міжшкільний ресурсний центр"
Переглянути

12.12.2018

Звіт про громадське обговорення проекту наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про міжшкільний ресурсний центр»
Завантажити

05.11.2018

МОН звернувся до громадських та професійних об'єднань (за списком) щодо погодження проекту ЗУ "Про професійну (професійно-технічну) освіту. З цього питання в Києві буде проведено зібрання громадських та професійних об'єднань за участю Кабінету реформ. Враховуючи висновки Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та свого бачення ми пропонуємо свої пропозиції.
Прошу зконтактувати з громадськими та професійними об'єднаннями (які прийматимуть участь у обговоренні) з метою впровадження пропозицій від МНВК.

25.07.2018

Для термінового реагування всіх МНВК України!!!
Шановні колеги! На сайті МОН оприлюднено для громадського обговорення проект «Положення про міжшкільні ресурсні центри» від 23 липня 2018 року. Прошу терміново відреагувати, надавши свої пропозиції на електронну адресу Красноступ Ганни Миколаївни: [email protected]. В разі вступу у дію запропонованого проекту – перспектив у діяльності бувших МНВК дуже мало! Не будьте байдужими!

5.07.2018

Розміщуємо інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення трудового навчання, креслення та предмета “Технології” у 2018/2019 н.р., підготовлені Сацюк Оленою Іванівною, завідувачем відділу методики викладання трудового навчання Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

Завантажити

5.07.2018

Шановні колеги! Зважаючи на те що більшість МНВК ведуть підготовку водіїв оприлюднюю для обговорення новий ПРОЕКТ стандарту для підготовки "Водіїв автотранспортних засобів". Пропозиції та зауваження можна надавати до 17 липня 2018 року електронною поштою до “Інституту модернізації змісту освіти”.
за адресою: [email protected]
Контактний телефон: (044) 248-24-31

Завантажити

20.06.2018

Для МНВК, що здійснюють ліцензійну підготовку за робітничими професіями і видають документи державного зразка ( свідоцтва про писвоєння робітничої кваліфікації) оприлюднюю лист МОНУ від 26.04.2018 р. № 3-440, яким затвержені рекомендаційні матеріали, щодо розробки робочих навчальних планів при використанні нових стандартів професійної (професійно-технічної) освіти розроблених на основі компетентнісного підходу.
Додаток

27.04.2018

Навчальні програми з Технологій Профільний рівень для 10-11 класів, чинні з 1 вересня 2018 року.

26.04.2018

В МОН затверджено Типові освітні програми для 2-11 класів. Типові навчальні плани втратили чинність, але фактично вони "в повному складі" увійшли в освітні програми. Ознайомитися можна за посиланням:


Типові освітні програми для 2-11 класів

Роз'яснення С. М. Дятленка про профільні плани (програми)

Нові навчальні плани втілюють дещо інший підхід до профільності. Раніше заклад обирав ПРОФІЛЬ НАВЧАННЯ, для якого були визначені профільні предмети. До прикладу: профіль української філології передбачав вивчення на профільному рівні української мови та української літератури; економічний профіль передбачав вивчення на профільному рівні економіки та математики чи географії. Тепер же заклад, враховуючи запити учнів і їхніх батьків та свої можливості, обирає ПРОФІЛЬНІ ПРЕДМЕТИ. Ці предмети можуть бути зовсім з різних галузей. Профільними в одному класі можуть бути Українська мова і математика чи іноземна мова і технології чи ті ж технології і фізика чи один профільний предмет. Також потрібно врахувати, що тижнева кількість годин на вивчення кожного профільного предмета визначена в додатку 3 до навчальних планів. А формується ця кількість годин шляхом додавання до годин, які відводяться на вивчення предмета на рівні стандарту годин з розділу «Години на вивчення профільних предметів і. До прикладу: на вивчення української мови на рівні стандарту навчальним планом передбачено 2 години. При профільному вивченні цього предмета до двох годин потрібно додати ще 2 з профільних годин. Разом буде 4. А в розділі «Години для профільного вивчення предметів» залишиться ще достатньо годин для іншого профільного предмета чи спецкурсів чи на посилення базових тпредметів. І ще, кількість годин для профільного вивчення предметів в додатку 3 визначена як ОРІЄНТОВНА. ЇЇ можна збільшувати чи зменшувати.

17.04.2018

Розміщуємо робочий варіант проету Положення про МРЦ, розроблений директоратом при департаменті загальної середньої освіти.

12.03.2018

Представляємо для ознайомлення робочий варіант проекту Положення про МРЦ, розроблений директоратом при департаменті загальної середньої освіти.

06.02.2018

01.02.2018 відбулося засідання ініціативної групи директорів МНВК з питань розробки проекту Положення про МРЦ (МНВК). Розробку положення про МРЦ(МНВК) здійснюють експерти директорату департаменту загальної середньої та початкової освіти. Пропоную проект положення наданий директорату Степанівським МНВК. Прошу учасників групи тримати зв'язок з розробниками положення та висвітлювати свої пропозиції в групі facebook.

08.12.2017

Продовжено терміни проведення атестації професійних (професійно-технічних) навчальних закладів до часу розробки нормативної бази по державній акредитації професій. Наявність атестації ПТНЗ обов’язковий чинник можливості видати випускникам документи державного зразка.

07.12.2017

Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю на 2018 рік

01.12.2017

29-30 листопада цього року на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар “Трудове навчання в умовах освітньої реформи: цілі та шляхи досягнення”. Піднімалась в тому числі і проблема діяльності МНВК. Учасники семінару методисти трудового навчання обласних ІППО.

29.11.2017

Лист Міністерства освіти №1/9-607 від 10.11.2017
(Про заміну ліцензій ПТО)

18.10.2017

Лист роз'яснення щодо нагальних питань впровадження Закону України "Про освіту".
Завантажити

13.10.2017

Оновлено! Подаємо до розгляду "Положення про міжшкільний ресурсний центр" зі змінами станом на 13 жовтня 2017 року (зеленим кольором відмічені внесені зміни). Просимо пропозиції та зауваження (виділити червоним кольором) надсилати на електронну пошту Степанівського МНВК [email protected].

03.10.2017

Директорам, заступникам директорів, активним працівникам МНВК зареєструватись у групі Facebook «Міжшкільні ресурсні центри (МНВК України)», де будуть розміщуватись проекти та нові нормативні документи.

03.10.2017

Внесено зміни щодо замовлення свідоцтв кваліфікованого робітника (10.07.2017). Особи, яким замовляється свідоцтво кваліфікованого робітника у новому програмному забезпеченні ЄДЕБО дані про навчання не вводяться. Картка фізичної особи може створюватись під час замовлення документів, з чим усіх вітаю!
Підстава: Роз’яснення щодо окремих функцій ЄДЕБО, ч. 1.

25.09.2017

Відповідно до плану роботи МОН, 21-22 вересня, на базі Запорізького комбінату відбулося засідання Координаційної ради МНВК України.
Тема: "Функціонування міжшкільних навчально-виробничих комбінатів в умовах децентралізації та реформи освітньої галузі"

Рішення Координаційної ради

07.09.2017

Вітаю усіх небайдужих до МНВК людей (усіх хто звернувся до депутатів), з прийняттям нового Закону «Про Освіту». Позиції МНВК в ньому зрозумілі і позитивні для нас!
Витяги із закону З повагою: Координаційна рада МНВК України

При потребі придбати підручники чи нові робочі зошити звертайтесь терміново. Можливе придбання по безготівковому розрахунку від виробника.

15.06.2017

На звернення Координаційної ради МНВК України від 12 квітня 2017 року з питання «Роль і місце МНВК в «Новій українській школі», МОН України направив лист органам управління освітою № 1/9-326 від 14.06.2017 «Щодо функціонування міжшкільних навчально-виробничих комбінатів».

10.06.2017

До відома працівників МНВК України.
До Верховної Ради на повторне перше читання внесено законопроект Закону України Про освіту.
В прикінцевих положеннях згадується роль та місце МНВК.

Законопроект Порівняльна таблиця

8.06.2017

Всі МНВК України вітаємо із закінченням навчального року, із надією на співпрацю в новому навчальному році.
(Цей гарний і смачний торт виготовлено своїми руками - для Вас.)

18.04.2017

12 квітня 2017 року відбулося засідання Комітету Координаційної ради МНВК України на базі МОН.
Розглядались питання:
1. Роль і місце МНВК в "Новій українській школі";
2. Про розробку навчальних програм із предмету "Технології" (профільний рівень) для 10-11 класів на перехідний період (до введення 12-річної освіти).

15.06.2017

На звернення Координаційної ради МНВК України від 12 квітня 2017 року з питання «Роль і місце МНВК в «Новій українській школі», МОН України направив лист органам управління освітою № 1/9-326 від 14.06.2017 «Щодо функціонування міжшкільних навчально-виробничих комбінатів».

10.06.2017

До відома працівників МНВК України.
До Верховної Ради на повторне перше читання внесено законопроект Закону України Про освіту.
В прикінцевих положеннях згадується роль та місце МНВК.

Законопроект Порівняльна таблиця

8.06.2017

Всі МНВК України вітаємо із закінченням навчального року, із надією на співпрацю в новому навчальному році.
(Цей гарний і смачний торт виготовлено своїми руками - для Вас.)

18.04.2017

12 квітня 2017 року відбулося засідання Комітету Координаційної ради МНВК України на базі МОН.
Розглядались питання:
1. Роль і місце МНВК в "Новій українській школі";
2. Про розробку навчальних програм із предмету "Технології" (профільний рівень) для 10-11 класів на перехідний період (до введення 12-річної освіти).

Корисні посилання