Архів новин

15.04.2019

Зміни в процедурі видачі посвідчень водія, підготовки водіїв та акредитації автошкіл

Нововведення, що стосуються діяльності автошкіл, передбачають:

 • скасування необхідності придбання в територіальних сервісних центрах МВС бланків свідоцтв про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів;
 • передачу функції акредитації закладів від Головного сервісного центру МВС до регіональних сервісних центрів МВС за місцезнаходженням закладів;
 • спрощений механізм акредитації закладів, що належать до сфери управління Міністерства освіти та науки.

Нормативними змінами також передбачено, що всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв у закладах професійно-технічної освіти будуть допущені до складання іспитів без додаткового навчання в автошколі.

У процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС з навчальними закладами з підготовки водіїв транспортних засобів запроваджено електронний обмін інформацією. Викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити у спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних та практичних занять, а також транспортний засіб, на якому здійснюватиметься практичне заняття. Нововведення покликане посилити контроль за організацією навчального процесу в кожному закладі з підготовки водіїв та, зокрема, за навчанням кожного слухача.

16.03.2019

УВАГА!

МОНУ оприлюднило для громадського обговорення проект наказу "Про внесення змін до Положення про міжшкільний ресурсний центр"
Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою протягом місяця за адресами:

Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135;

e-mail: [email protected] (Хоменко Олена Вікторівна)


14.02.2019

Міністерство освіти і науки України затвердило положення про міжшкільні ресурсні центри

28.01.2019

Розміщуємо документи подані Міністерством освіти і науки Державній регуляторній службі України для розгляду і погодження проекту наказу МОН "Про затвердження Положення про міжшкільний ресурсний центр"
Переглянути

12.12.2018

Звіт про громадське обговорення проекту наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про міжшкільний ресурсний центр»
Завантажити

05.11.2018

МОН звернувся до громадських та професійних об'єднань (за списком) щодо погодження проекту ЗУ "Про професійну (професійно-технічну) освіту. З цього питання в Києві буде проведено зібрання громадських та професійних об'єднань за участю Кабінету реформ. Враховуючи висновки Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та свого бачення ми пропонуємо свої пропозиції.
Прошу зконтактувати з громадськими та професійними об'єднаннями (які прийматимуть участь у обговоренні) з метою впровадження пропозицій від МНВК.

25.07.2018

Для термінового реагування всіх МНВК України!!!
Шановні колеги! На сайті МОН оприлюднено для громадського обговорення проект «Положення про міжшкільні ресурсні центри» від 23 липня 2018 року. Прошу терміново відреагувати, надавши свої пропозиції на електронну адресу Красноступ Ганни Миколаївни: [email protected]. В разі вступу у дію запропонованого проекту – перспектив у діяльності бувших МНВК дуже мало! Не будьте байдужими!

5.07.2018

Розміщуємо інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення трудового навчання, креслення та предмета “Технології” у 2018/2019 н.р., підготовлені Сацюк Оленою Іванівною, завідувачем відділу методики викладання трудового навчання Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

Завантажити

5.07.2018

Шановні колеги! Зважаючи на те що більшість МНВК ведуть підготовку водіїв оприлюднюю для обговорення новий ПРОЕКТ стандарту для підготовки "Водіїв автотранспортних засобів". Пропозиції та зауваження можна надавати до 17 липня 2018 року електронною поштою до “Інституту модернізації змісту освіти”.
за адресою: [email protected]
Контактний телефон: (044) 248-24-31

Завантажити

20.06.2018

Для МНВК, що здійснюють ліцензійну підготовку за робітничими професіями і видають документи державного зразка ( свідоцтва про писвоєння робітничої кваліфікації) оприлюднюю лист МОНУ від 26.04.2018 р. № 3-440, яким затвержені рекомендаційні матеріали, щодо розробки робочих навчальних планів при використанні нових стандартів професійної (професійно-технічної) освіти розроблених на основі компетентнісного підходу.
Додаток

27.04.2018

Навчальні програми з Технологій Профільний рівень для 10-11 класів, чинні з 1 вересня 2018 року.

26.04.2018

В МОН затверджено Типові освітні програми для 2-11 класів. Типові навчальні плани втратили чинність, але фактично вони "в повному складі" увійшли в освітні програми. Ознайомитися можна за посиланням:


Типові освітні програми для 2-11 класів

Роз'яснення С. М. Дятленка про профільні плани (програми)

Нові навчальні плани втілюють дещо інший підхід до профільності. Раніше заклад обирав ПРОФІЛЬ НАВЧАННЯ, для якого були визначені профільні предмети. До прикладу: профіль української філології передбачав вивчення на профільному рівні української мови та української літератури; економічний профіль передбачав вивчення на профільному рівні економіки та математики чи географії. Тепер же заклад, враховуючи запити учнів і їхніх батьків та свої можливості, обирає ПРОФІЛЬНІ ПРЕДМЕТИ. Ці предмети можуть бути зовсім з різних галузей. Профільними в одному класі можуть бути Українська мова і математика чи іноземна мова і технології чи ті ж технології і фізика чи один профільний предмет. Також потрібно врахувати, що тижнева кількість годин на вивчення кожного профільного предмета визначена в додатку 3 до навчальних планів. А формується ця кількість годин шляхом додавання до годин, які відводяться на вивчення предмета на рівні стандарту годин з розділу «Години на вивчення профільних предметів і. До прикладу: на вивчення української мови на рівні стандарту навчальним планом передбачено 2 години. При профільному вивченні цього предмета до двох годин потрібно додати ще 2 з профільних годин. Разом буде 4. А в розділі «Години для профільного вивчення предметів» залишиться ще достатньо годин для іншого профільного предмета чи спецкурсів чи на посилення базових тпредметів. І ще, кількість годин для профільного вивчення предметів в додатку 3 визначена як ОРІЄНТОВНА. ЇЇ можна збільшувати чи зменшувати.

17.04.2018

Розміщуємо робочий варіант проету Положення про МРЦ, розроблений директоратом при департаменті загальної середньої освіти.

12.03.2018

Представляємо для ознайомлення робочий варіант проекту Положення про МРЦ, розроблений директоратом при департаменті загальної середньої освіти.

06.02.2018

01.02.2018 відбулося засідання ініціативної групи директорів МНВК з питань розробки проекту Положення про МРЦ (МНВК). Розробку положення про МРЦ(МНВК) здійснюють експерти директорату департаменту загальної середньої та початкової освіти. Пропоную проект положення наданий директорату Степанівським МНВК. Прошу учасників групи тримати зв'язок з розробниками положення та висвітлювати свої пропозиції в групі facebook.

08.12.2017

Продовжено терміни проведення атестації професійних (професійно-технічних) навчальних закладів до часу розробки нормативної бази по державній акредитації професій. Наявність атестації ПТНЗ обов’язковий чинник можливості видати випускникам документи державного зразка.

07.12.2017

Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю на 2018 рік

01.12.2017

29-30 листопада цього року на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар “Трудове навчання в умовах освітньої реформи: цілі та шляхи досягнення”. Піднімалась в тому числі і проблема діяльності МНВК. Учасники семінару методисти трудового навчання обласних ІППО.

29.11.2017

Лист Міністерства освіти №1/9-607 від 10.11.2017
(Про заміну ліцензій ПТО)

18.10.2017

Лист роз'яснення щодо нагальних питань впровадження Закону України "Про освіту".
Завантажити

13.10.2017

Оновлено! Подаємо до розгляду "Положення про міжшкільний ресурсний центр" зі змінами станом на 13 жовтня 2017 року (зеленим кольором відмічені внесені зміни). Просимо пропозиції та зауваження (виділити червоним кольором) надсилати на електронну пошту Степанівського МНВК [email protected].

03.10.2017

Директорам, заступникам директорів, активним працівникам МНВК зареєструватись у групі Facebook «Міжшкільні ресурсні центри (МНВК України)», де будуть розміщуватись проекти та нові нормативні документи.

03.10.2017

Внесено зміни щодо замовлення свідоцтв кваліфікованого робітника (10.07.2017). Особи, яким замовляється свідоцтво кваліфікованого робітника у новому програмному забезпеченні ЄДЕБО дані про навчання не вводяться. Картка фізичної особи може створюватись під час замовлення документів, з чим усіх вітаю!
Підстава: Роз’яснення щодо окремих функцій ЄДЕБО, ч. 1.

25.09.2017

Відповідно до плану роботи МОН, 21-22 вересня, на базі Запорізького комбінату відбулося засідання Координаційної ради МНВК України.
Тема: "Функціонування міжшкільних навчально-виробничих комбінатів в умовах децентралізації та реформи освітньої галузі"

Рішення Координаційної ради

07.09.2017

Вітаю усіх небайдужих до МНВК людей (усіх хто звернувся до депутатів), з прийняттям нового Закону «Про Освіту». Позиції МНВК в ньому зрозумілі і позитивні для нас!
Витяги із закону З повагою: Координаційна рада МНВК України

При потребі придбати підручники чи нові робочі зошити звертайтесь терміново. Можливе придбання по безготівковому розрахунку від виробника.

15.06.2017

На звернення Координаційної ради МНВК України від 12 квітня 2017 року з питання «Роль і місце МНВК в «Новій українській школі», МОН України направив лист органам управління освітою № 1/9-326 від 14.06.2017 «Щодо функціонування міжшкільних навчально-виробничих комбінатів».

10.06.2017

До відома працівників МНВК України.
До Верховної Ради на повторне перше читання внесено законопроект Закону України Про освіту.
В прикінцевих положеннях згадується роль та місце МНВК.

Законопроект Порівняльна таблиця

8.06.2017

Всі МНВК України вітаємо із закінченням навчального року, із надією на співпрацю в новому навчальному році.
(Цей гарний і смачний торт виготовлено своїми руками - для Вас.)

18.04.2017

12 квітня 2017 року відбулося засідання Комітету Координаційної ради МНВК України на базі МОН.
Розглядались питання:
1. Роль і місце МНВК в "Новій українській школі";
2. Про розробку навчальних програм із предмету "Технології" (профільний рівень) для 10-11 класів на перехідний період (до введення 12-річної освіти).

15.06.2017

На звернення Координаційної ради МНВК України від 12 квітня 2017 року з питання «Роль і місце МНВК в «Новій українській школі», МОН України направив лист органам управління освітою № 1/9-326 від 14.06.2017 «Щодо функціонування міжшкільних навчально-виробничих комбінатів».

10.06.2017

До відома працівників МНВК України.
До Верховної Ради на повторне перше читання внесено законопроект Закону України Про освіту.
В прикінцевих положеннях згадується роль та місце МНВК.

Законопроект Порівняльна таблиця

8.06.2017

Всі МНВК України вітаємо із закінченням навчального року, із надією на співпрацю в новому навчальному році.
(Цей гарний і смачний торт виготовлено своїми руками - для Вас.)

18.04.2017

12 квітня 2017 року відбулося засідання Комітету Координаційної ради МНВК України на базі МОН.
Розглядались питання:
1. Роль і місце МНВК в "Новій українській школі";
2. Про розробку навчальних програм із предмету "Технології" (профільний рівень) для 10-11 класів на перехідний період (до введення 12-річної освіти).

21.03.2019 Екскурсія учнів Степанівського МНВК до Чернігівського обласного молодіжного центру на виставку-форум "Я - PROFI"

21 березня 2019 року, на базі Чернігівського обласного молодіжного центру відбулась профорієнтаційна виставка-форум "Я - PROFI" закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернігівської області. На виставку-форум були запрошені учні 8-11 класів ЗНЗ м. Чернігова та області, їх батьки, педагоги.

Головна мета заходу - сприяння свідомому вибору майбутньої професії учнівської молоді. Учні мали можливість ознайомитися із закладами профтехосвіти, дізнатися про актуальні професії на сучасному ринку праці, отримати корисні поради щодо вибору майбутньої професії.

Учні Степанівського МНВК поспілкувалися з представниками наступних навчальних закладів:

 • Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту
 • Cновське вище професійне училище лісового господарства
 • Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування»
 • Чернігівське вище професійне училище
 • Чернігівський центр професійно-технічної освіти
 • Чернігівський професійний будівельний ліцей
 • Куликівський професійний аграрний ліцей
 • Куликівський професійний аграрний ліцей (Мринська філія)
 • Сосницький професійний аграрний ліцей
 • Дігтярівський професійний аграрний ліцей Чернігівської області
 • Прилуцький професійний ліцей Чернігівської області
 • Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області
 • Сокиринський професійний аграрний ліцей Чернігівської області
 • Ічнянський професійний аграрний ліцей

Для майбутніх абітурієнтів було організовано квест, проведено майстер-класи професійного спрямування, представлено відеопрезентації навчальних закладів, пісні, танці у виконанні учнівської молоді закладів профтехосвіти. Учні на власні очі побачили діяльність закладів профтехосвіти та із задоволенням взяли участь в майстер-класах.

Профорієнтаційні заходи є дуже важливими для майбутніх випускників шкіл, адже скоро кожен із них буде стояти на порозі вибору майбутньої професії. І від цього вибору буде залежати їх подальше життя.

14.02.2019 Інноваційні технології у освітньому процесі

14 березня на базі Степанівського МНВК відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми «Використання інноваційних технологій у освітньому процесі з метою підвищення компетентності учнів на уроках інформатики».

Учасники семінару мали змогу ознайомитись з практичним застосуванням інноваційних технологій під час навчання учнів, а також взяти участь в майстер-класах.

Використання інноваційних технологій у освітньому процесі з метою підвищення компетентності учнів на уроках інформатики, таким досвідом роботи поділилась вчитель інформатики Н.С.Пода Березнянського опорного закладу ЗСО І-ІІІ ступенів. Вчитель І.С. Шабел Городищенської ЗОШ І-ІІ ступенів розповів про підвищення ефективності освітнього процесу шляхом використання інноваційних технологій в сільській школі.

Подібні заходи не лише підвищують ефективність методичної роботи, згуртовують педагогічну громадкість району, а й спонукають до активного пошуку у розв’язанні актуальних проблем навчання та виховання.

27.02.2019 Участь учнів Степанівського МНВК у Всеукраїнському конкурсі есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток»

Десятикласники Степанівського МНВК виявляють активну позицію, щодо вибору майбутнього професійного шляху і тому другий рік поспіль беруть активну участь у Всеукраїнському конкурсі есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток», що є частиною проекту "Моя кар'єра в Україні" від Центру "Розвиток КСВ" та Career Hub у партнерстві з ПУМБ.

Десятикласники розповідають про професію своєї мрії та отримують унікальну можливість поспілкуватись із керівниками підприємств, організацій та органів державної влади, почути поради з планування і розвитку кар’єри.

30 травня 50 найактивніших учасників регіональних етапів відвідають Всеукраїнську конференцію з планування кар’єри у м. Києві, де перейматимуть досвід від топ-менеджерів великих українських компаній

А вже 31 травня переможці проведуть День з Топом (керівником підприємства, міжнародної організації, державного органу влади тощо).

Троцик Алла, Голівець Катерина та Щербата Інна в цьому році спробують потрапити до 50 найкращих та найактивніших!!!

31.01.2019 Успішне ЗНО – квиток у майбутнє.

ЗНО – ці три літери наводять страх на одинадцятикласників, адже від результату залежить їх подальше життя. Деякі учні підходять до цього питання зосереджено та відповідально, а дехто просто боїться і чекає дня «Х».

Враховуючи важливість питання, цього тижня, з 29.01 по 31.01 в СМНВК з учнями 11-х класів було проведено заняття, де були обговорено питання реєстрації на фактичний етап ЗНО 2019, учні були ознайомлені з «Умовами вступу до навчальних закладів 2019», розглянули перелік конкурсних предметів, творчих заліків та творчих конкурсів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти, переглянули корисні джерела, які можна використовувати для підготовки до іспитів, та де знайти приклади завдань ЗНО минулих років.

20.12.2018

Профорієнтаційна конференція «Кар’єра зі школи».

20 грудня учні 10-х та 11-х класів Степанівського МНВК взяли участь в профорієнтаційній конференції «Кар’єра зі школи».

Метою даного заходу було активізувати питання майбутнього вибору професії серед підлітків та розширити знання про перспективні сфери в яких можна будувати майбутню кар’єру.

Учні представляли професійні сфери (ІТ сферу, аграрну сферу, юридичну та банківську сферу) через проектні роботи, де розповідали про професії, які є в даній сфері; чи є можливості кар’єрного росту; навчальні заклади, де можна навчатися за певною спеціальністю і де потім працювати; знаходили реальні оголошення про роботу і досліджували середню заробітну плату за певним фахом; брали інтерв’ю у спеціалістів, які працюють в різних сферах та задавали питання, які їх цікавили, як майбутніх фахівців.

29-30 листопада 2018

Форум для шкіл «Кар’єра зі школи: вибір і планування»

29-30 листопада 2018 р., Чернігів – Центр «Розвиток КСВ», Міністерства молоді та спорту України за підтримки Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА вдруге провели Форум для шкіл «Кар’єра зі школи: вибір і планування», що об’єднав молодіжних працівників, педагогів-новаторів та представників українських компаній для обміну знаннями і досвідом.

Мета заходу – допомогти школярам визначитись із майбутньою професією та свідомо планувати подальшу освіту і кар’єру. Партнери заходу – Leroy Merlin, Watsons Україна, Winner Group Ukraine та Інститут модернізації змісту освіти МОН України.

Оскільки, одним із пріорітетних напрямків Степанівського МНВК є здійснення профорієнтаційної роботи, то методист з профорієнтації Ірина Слабченко та практичний психолог Людмила Демяненко долучилися до форуму та впроваджують програму занять проекту "Карта професій".

22.11.2018

Профорієнтаційна зустріч з представниками Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.

Сьогодні Степанівський МНВК відвідали викладачі та студенти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Технологічний факультет.

Представники ознайомили учнів 10 та 11 класів про підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» і «магістр» з таких спеціальностей:

Денна форма навчання

Середня освіта (Трудове навчання та технології)
 • автосправа та інформатика;
 • дизайн одягу та інформатика;
 • графічний дизайн та інформатика;
 • Професійна освіта (Транспорт);
 • Професійна освіта (Харчові технології).

Заочна форма навчання

Середня освіта (Трудове навчання та технології)
 • автосправа;
 • дизайн одягу;
 • Професійна освіта (Транспорт);
 • Професійна освіта (Харчові технології).

Детальніше з інформацію про навчальний заклад можна ознайомитися на сайті університету http://chnpu.edu.ua/ або особисто зателефонувавши до приймальної комісії.

19.11.2018 Міжнародний конкурс комп’ютерної грамотності.

Щорічно у листопаді проводиться Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерної грамотності, який організовано з метою підвищення ІКТ-компетентності дітей, ознайомлення і зацікавлення сучасними інформаційними технологіями, комп’ютерною технікою та літературою, активізація творчої діяльності вчителів, надання статистичних даних результатів конкурсу для вдосконалення навчальних програм та підручників.

В цьому році учениці Степанівського МНВК Петренко Олександра та Арасланова Вікаліна разом з викладачем ІКТ Применко В.П. прийняли участь у конкурсі інформатики та комп'ютерної грамотності. Бажаємо успіхів та чекаємо результатів!

16.10.2018

14 жовтня в Україні відзначається відразу декілька свят: День захисника України, День українського козацтва, та Покрова Пресвятої Богородиці. З нагоди свят у Степанівському МНВК відбулася зустріч з першим заступником голови Менської районної державної адміністрації, командиром в/ч В2278 Мурованим Сергієм Григоровичем та учасниками АТО Водолазьким Ю.Ю. та Пискуном Д.М., які вже повернулися додому. Учасники АТО свого часу здобували свою робітничу професію в Степанівському комбінаті. Поспілкувавшись з учнями, воїни зазначили, що навички, які вони здобули навчаючись за спеціальністю «водій» стали їм у нагоді під час військової служби.
В ході зустрічі Мурований С.Г. розповів присутнім про участь в бойових діях по захисту територіальної цілісності та недоторканості України під час проведення антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей в період з 2014 по 2015 рік. Учасники АТО розповіли учням про те, що таке справжня війна, як живуть наші бійці на сході України.
З великим зацікавленням та занепокоєнням вихованці СМНВК слухали розповіді українських воїнів. Бійці поділилися враженнями від пережитого, закликали молодь виховувати патріотизм у серці ще зі шкільної парти, сумлінно навчатися та вірити у перемогу. Ніхто не залишився байдужим до розповіді про страшні події, які довелося пережити солдатам під час боротьби проти зовнішньої агресії за цілісність України.
Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам`ять героїв, які не повернулися з війни та віддали своє життя заради Незалежності України, заради миру на нашій землі. Одним із таких є житель с. Степанівка Калібаба Віталій Олександрович. По закінченні зустрічі діти подарували захисникам квіти і побажали міцного здоров’я воїнам та їх сім’ям.
Сьогодні, як ніколи раніше, актуальною є тема миру в нашій багатостраждальній Україні. Живучи під мирним небом, у злагоді один з одним, ми навіть не замислювалися над тим, що може нести за собою війна. Сьогодні діти нашої матері – України, наші бійці в зоні АТО сумлінно виконують свій обов`язок та показують силу й незламність українського духу.

14.03.2018

Мати кваліфіковану робітничу професію - означає бути конкурентоспроможним!
56% актуальних вакансій на Чернігівщині – робітничі спеціальності. Дослідження фахівців показують, що ринок праці вже кілька років перенасичений юристами, економістами, соціальними працівниками. Натомість популярності набувають такі професії як слюсар, токар, тесляр, зварювальник, муляр, швачка, працівник аграрної сфери та інші.
В рамках курсу «Побудова кар’єри» , з метою популяризації професійно–технічних закладів освіти Чернігівщини та підняття престижу робітничих професій для учнів Степанівського МНВК було проведено відеолекторій присвячений спеціальностям, які існують в професійно–технічних закладах Чернігівщини. Учні були забезпечені інформаційними роздатковими матеріалами з більш детальною інформацією про умови та особливості навчання.

14.03.2018

Сучасна науково-технологічна та економічна реальність висуває принципово нові вимоги до фахівців технічної сфери. У нинішньому виробництві задіяні складні комп’ютерні комплекси, автоматизовані лінії, машини і техніка, функціонування яких не можливе без компетентних інженерів. Тому інженерні та інженерно-технологічні професії на сьогоднішній день мають високий рейтинг.
З метою орієнтації учнів на професії виробничої сфери, розширення їхнього політехнічного світогляду, розвитку технічних здібностей, просторового та логічного мислення у межах технологічного профілю навчання активно впроваджується курс за вибором «Технічне креслення», який є дієвою підготовкою до вступу у ВНЗ та ПТНЗ технологічного профілю. Адже одними з основних профільних предметів у таких навчальних закладах є креслення. Тому, вихованці МНВК, які активно вивчають основи технічного креслення на базі програми «КОМПАС 3D» матимуть змогу продовжити навчання в професійно-технічних і вищих навчальних закладах, програми яких тісно пов’язані з використанням креслень і конструкторської документації із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій. Зокрема, це такі актуальні професії, як інженер-конструктор, інженер з проектування, інженер-системотехнік, інженер з машинобудування і приладобудування, інженер-механік, інженер з охорони праці та споріднені спеціальності.

28 лютого 2018

28 лютого для учнів 10-11 класів Степанівського МНВК було організовано екскурсію до професійно-технічних навчальних закладів Чернігівщини. Учнів радо прийняли та провели цікаві та змістовні екскурсії Чернігівське вище професійне училище, Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування та Чернігівський центр професійно-технічної освіти. За час профорієнтаційних екскурсій учні отримали інформацію про спеціальності за якими ці навчальні заклади готують фахівців, умови вступу на навчання, необхідні документи для вступу та можливості працевлаштування на майбутнє.

15 лютого 2018

15 лютого 2018 р., Київ – Центр «Розвиток КСВ», Career Hub та партнери проекту «КАРТА ПРОФЕСІЙ»* вперше провели Форум для шкіл «Кар’єра зі школи: вибір і планування», що об’єднав педагогів-новаторів та представників українських компаній для обміну знаннями і досвідом. Мета заходу – допомогти школярам визначитись із майбутньою професією. Партнер заходу – Університет економіки та права «КРОК». Інформаційний партнер – Інститут модернізації змісту освіти МОН України.
Спільно з вчителями свідомий вибір професії на Форумі обговорювали: представники держави, бізнесу та громадськості: Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту України, Євгенія Ярова, начальник Управління освіти і науки Шевченківського району м. Києва, Наталя Пішко, начальник відділу профорієнтації ДСЗ, Марія Калашник, член Української спілки психотерапевтів, та Андрій Близнюк, голова ГО «Батьківська спілка».В рамках заходу було презентовано унікальну програму занять для школярів 5-10 класів і буклети про професії у аграрній, юридичній, банківській та ІТ-сферах.
Методист з профорієнтації Слабченко І.М. та заступник директора з НВР Дем'яненко Л.В. стали активними учасниками форуму та приєдналися до питань у сфері професійного самовизначення школярів.

Зустріч з викладачами та студентами Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка

Сьогодні наш навчальний заклад відвідали представники Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, а саме викладач та студенти технологічного факультету. Представники ознайомили учнів з особливостями навчання на технологічному факультету. Детальніше на офіційному сайті: http://chnpu.edu.ua/

Зустріч з представниками Чернігівського національного технологічного університету

Степанівський МНВК відвідали представники Чернігівського національного технологічного університету з профорієнтаційною метою. Викладачі університету повідомили учням про особливості вступу до ВНЗ та навчання.

День безпечного Інтернету у СМНВК

Учні та викладачі Степанівського МНВК прийняли участь у вебінарі, присвяченому Дню безпечного Інтернету. Захід пройшов під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». Мета заходу: залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх. Під час вебінару учні дізналися про персональну безпеку в Інтернеті на прикладах, лектор: представник Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Також, Вікторія Іцкович, ERC, директор дивізіону архітектурних рішень, керівник напрямку ІТ-безпеки повідомила учням про захисні прийоми для безпечного використання Інтернету. Учні та викладачі СМНВК приймають участь у онлайн-тестуванні, з метою отримання сертифікату.

Профорієнтаційний проект

Творчою групою педагогів Степанівського МНВК було розроблено проект плану профорієнтаційних заходів присвячених професійним святам, з метою розширення знань учнів про світ професій та про навчальні заклади, які готують відповідних спеціалістів.

Віртуальний флешмоб «Я матиму роботу. А ти?»

За ініціативи НМЦПТО та підтримки обласної ради учнівського самоврядування, з метою популяризації професійно – технічних навчальних закладів, підняття робітничих професій було проведено віртуальний флешмоб серед учнівської молоді «Я матиму роботу. А ти?»

Вихованка Степанівського МНВК прийняла активну участь у віртуальному флешмобі. Дуже приємно, що наша участь не залишилася не поміченою. On-line видання Орбіта профтехосвіти відмітила участь учениці Степанівського МНВК.

Конкурс "Кращий за професією"

Підсумки щорічного конкурсу "Кращий за професією" серед учнів спеціальності оператор комп'ютерного набору.  З 5 по 7 грудня в СМНВК проходив щорічний конкурс "Кращий за професією". Учні, які навчаються за спеціальністю оператор комп'ютерного набору показали, що володіють поняттями даної спеціальності, ефективно використовують сучасну комп’ютерну техніку та оргтехніку для розв’язування конкретних практичних завдань. Викладачі ІКТ Ткаченко А.М., та Применко В.П. розробили завдання, які продемонстрували практичні та теоретичні вміння учнів.  Конкурс проходив в 3 етапи. Перший етап - вирішення тестів з ІКТ. Другий - проведення внутрішньої олімпіади з ІКТ. Третій етап - інтелектуальне змагання. Завдання конкурсу спрямовані на актуалізацію знань, розвиток логічного мислення, демонстрацію навичок використання ПК. За результатами олімпіади відбудеться нагородження.  З нагоди тижня інформатики, викладачами автосправи Маринченко О.О., та Полюхович І.В. було здійснено перегляд відео роликів та проведено виховну бесіду на тему: "Використання комп'ютера в діяльності водія".

Вебінар "Профорієнтація - інструменти психодіагностики"

6 грудня методист з профорієнтації Слабченко І.М. взяла участь у вебінарі, який проводила компанія «ОС Україна», на тему: "Профорієнтація - інструменти психодіагностики". В процесі вебінару було обговорено важливість отримання цілісної картини про клієнта, який звернувся за допомогою. Важливу увагу під час профорієнтаційної роботи слід приділити таким компонентам як "Хочу", "Можу", "Треба". В питанні вибору майбутньої професії можуть допомогти сертифіковані психологічні методики, якими в своїй роботі користується методист з профорієнтаційної роботи.

Конкурс “Кращий за професією” серед операторів комп’ютерного набору.

З нагоди дня інформатики та на виконання наказу щодо проведення конкурсу “Кращий за професією” з учнями спеціальності “Оператор комп’ютерного набору” було проведено внутрішню олімпіаду з ІКТ і вікторину. З учнями спеціальності “Водії автотранспортних засобів” було проведено бесіду на тему значення комп’ютера в діяльності водія. Переможці конкурсу нагороджені грамотами.

Тиждень толерантності

16 листопада у всьому світі відзначається День толерантності. Викладачі разом з учнями прийняли активну участь у заходах присвячених цьому святу. Оскільки, у СМНВК учні вже мають змогу відчути себе представниками вибраної професії, тому і більша увага приділялася саме обговоренню професійної толерантності в нашому житті. Проведені заходи: конкурс " Емблема професійної толерантності", анкетування:"Чи толерантна ви людина?", перегляд відео роликів. Хочеться всім побажати бути толерантними завжди один до одного!

16 днів проти насилля

У Степанівському МНВК було проведено акцію до 16 днів проти насилля. Головна мета акції: Проінформувати учнів про свої права та обов’язки, про поняття булінгу в шкільному колективі. Проведені заходи:
 • Урок гендерної рівності;
 • Анкетування;
 • Фотоконкурс “Світ навколо тебе”;
 • Виховні бесіди з питань попередження насилля;
 • Інформація щодо телефонів довіри;
 • Створення плакатів

Перший етап конкурсу “Кращий за професією” серед водіїв

У СМНВК відбувся перший етап змагання щорічного конкурсу "Кращий за професією" серед учнів спеціальності "Водій автотранспортних засобів", номінація : "Домашнє завдання". Учасники були нагороджені почесними грамотами за виконання тематичних плакатів.

Семінар практичних психологів

8-го листопада на базі СМНВК відбувся семінар практичних психологів на тему “Інноваційні підходи до профорієнтаційної роботи практичного психолога у загальноосвітніх навчальних закладах та МНВК.
Директор комбінату провів екскурсію, розповів про історію комбінату та про особливості діяльності комбінату.
Методист з профорієнтації висвітлила проблему профорієнтаційної роботи із старшокласниками, форми та методи діяльності з їх удосконалення.
Заступник директора з НВР виступила з питанням використання ефективних профорієнтаційних технологій під час практичної роботи з учнями.
Практичний психолог провела майстер клас з вибору технологій, засобів при проведенні профорієнтаційної роботи з учнями.
Психологи з загальноосвітніх шкіл поділилися досвідом використання профорієнтаційних методів.
Матеріали семінару психологів знаходяться в електронній бібліотеці СМНВК.

День захисника України

До Дня захисника України в Степанівському МНВК було проведено урочисту лінійку. Метою цього заходу було виховання поваги до захисників української землі, минулого своєї держави, формування почуття патріотизму.

День вчителя

28 вересня учнівським самоврядуванням спільно з заступником директора з НВР та методистом з профорієнтації було організовано та проведено святкову лінійку присвячену "Дню вчителя".
Учні привітали вчителів щирими словами та квітами.
Талановитий колектив "Вишиванка" подарував всім гарний настрій та виконав привітальну пісню.

27.09.2017

27 вересня на базі СМНВК було проведено заняття з педагогічної практики для слухачів курсів підвищення кваліфікації директорів шкіл та МНВК області.
Захід відбувся за ініціативи обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К. Д. Ушинського.
Делегацію супроводжували представники відділу освіти райдержадміністрації.

Екзамен

В травні 2017 було проведено екзамен за спеціальністю "Тракторист-машинісь с/г виробництва"

"Тиждень здоров'я"

З 27 по 31 березня в Степанівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті пройшов «Тиждень здоров’я». Практичним психологом було проведено вікторину та тренінги присвячені темі здоров’я. Методист з профорієнтації провела заняття на тему «Вплив здоров’я на професійне самовизначення». Керівники груп разом з своїми учнями провели профілактичні бесіди. Окрім всього зазначеного, було проведено конкурс на кращий буклет. Учні, разом з викладачами виготовили плакати на тему «Здоров’я - запорука успіху». Всі учасники будуть нагороджені дипломами та грамотами за активну участь.

29 березня 2017

Степанівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат отримав сертифікат про державну акредитацію закладу.

День Святого Валентина

З 14 по 17 лютого в СМНВК проведено заходи присвячені Дню Святого Валентина. Разом з учнівським самоврядуванням було прикрашено хол комбінату. Серед проведених заходів відзначимо такі: практичним психологом було проведено заняття з елементами тренінгу. В ході заняття було обговорено історію виникнення свята та святкування Дня Валентина в різних країнах. В СМНВК діяла "пошта Валентина". Бажаючі мали можливість привітати своїх друзів та викладачів.

14 лютого 2017

Відбулося засідання акредитаційної комісії МВС де було прийняте рішення про акредитацію закладу.

Корисні посилання