Спеціальність «Водій автотранспортних засобів (категорій "А", "В", "С1", "С") (8322.2)»

  • Завантажити - План курсового професійного навчання водіїв автотранспортних засобів категорії «А», «А1», «В1»
  • Завантажити - Робочий навчальний план і програми категорії «В»
  • Завантажити - Робочий навчальний план і програми категорії «С», «С1»
  • Завантажити - Робочий навчальний план і програми категорії «Д», «Д1»

Водій автомобіля 3, 2, 1 класу Степанівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат створений у 1977 році є закладом освіти, який здійснює підготовку кадрів робітничих професій, патріотичне виховання молоді і належну підготовку її до служби в Збройних Силах України.

За час своєї діяльності Степанівський МНВК підготував більше 1 тисячі водіїв категорії «В, С» для народного господарства та оборони. За ці роки створена матеріальна база, яка дозволяє вести підготовку висококваліфікованих водіїв.

В своїй діяльності комбінат керується Конституцією України, Указами Президента України, Законами України «Про освіту, «Про професійно технічну освіту», Положеннями «Про порядок підготовки водіїв транспортних засобів , затверджено наказом Міністерства освіти України від 25 січня 1994 року №22 та іншими нормативно-правовими актами з питань професійно-технічної освіти

Вивчення будови, технічного обслуговування і навчання водінню здійснюється на автомобілях ВАЗ-21011, М-2715. ВАЗ-21063, ГАЗ-3307, ГАЗ-52, ГАЗ-53-27, КамАЗ-5320.

Під час вивчення розділів програми дотримується черговість тем, яка забезпечує послідовність проведення теоретичних, а потім лабораторно-практичних (практичних) занять за відповідною темою. Лабораторно-практичні заняття з будови автомобіля проводяться перед лабораторно-практичними заняттями з технічного обслуговування.

Головним у навчанні за спеціальністю “Водій автомобіля” є прищеплення впевнених навичок водіння, виконання практичних робіт з технічного обслуговування і усунення несправностей автомобілів та відпрацювання технічних нормативів.

У комбінаті створені класи, обладнані наочними посібниками та іншим навчальним обладнанням для вивчення тем за розділами: будова і експлуатація автомобілів; правила дорожнього руху та основи керування автомобілем і безпека руху.

Тривалість навчальної години з теоретичних і лабораторно-практичних занять становить 45 хвилин, а водіння автомобіля — 60 хвилин, враховуючи час на заміну учнів, підведення підсумків занять і заповнення документів.

Теоретичні та лабораторно-практичні заняття з предметів “Правила дорожнього руху” та “Основи керування автомобілем і безпека дорожнього руху” проводяться викладачем.

Лабораторно-практичні заняття з будови і технічного обслуговування автомобілів проводяться з половиною навчальної групи викладачем спільно з майстром виробничого навчання.

Теоретичні і лабораторно-практичні заняття з розділу “Медичне забезпечення безпеки дорожнього руху” предмета “Основи керування автомобілем і безпека дорожнього руху” проводяться викладачем, який має медичну освіту.

Практичне навчання водінню автомобіля проводиться в сітці навчального часу без відриву учнів від інших занять у дні та години, передбачені розкладом.

Практичне навчання водінню автомобіля, роботи, пов’язані із щоденним технічним обслуговуванням транспортного засобу, здійснюються під керівництвом майстра виробничого навчання водінню індивідуально з кожним учнем.

Під час виконання вправ з водіння автомобіля учень за годину навчання проїжджає біля 20 кілометрів шляху. Для цього комбінат під час виконання навчальних вправ встановлює на кожну з них, з урахуванням дорожніх умов, відповідний кілометраж пробігу автомобіля, визначає навчальні маршрути з метою повного виконання програми і погоджує їх з органами Державтоінспекції МВС України.

З метою забезпечення високої якості навчання під час підготовки водіїв на право керування автотранспортними засобами у комбінаті використовується програмоване навчання, технічні засоби навчання: автотренажери, машини контролю знань, персональні комп'ютери із відповідним програмним забезпеченням.

Для підготовки водіїв використовуються типові навчальні плани і програми підготовки водіїв на право керування автотранспортними засобами категорій “В” та “С”, затверджені наказом Міністерства освіти України у відповідності до ДС ПТО.

Корисні посилання