Спеціальність «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії "А1") (8331)»

Підготовку трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва комбінат провадить у відповідності до ліцензії Міністерства освіти України серія ППРД-П №260008 з 1999 року. Вивчення будови, принципу дії, технічного обслуговування, технологічного регулювання і навчання водінню здійснюється на колісних тракторах МТЗ-80, ЮМЗ-6, Т-40, Т-25, гусеничному — ДТ-75 та на причіпних та навісних механізмах, які агрегатуються з цими тракторами, зернозбиральних комбайнах СК-6, «Енисей-1200» та кукурудзозбиральному комбайні «Херсонець-7»

Будова і робота тракторів, комбайнів і сільськогосподарських машин вивчаються в тракторних класах, оснащених колісним і гусеничним тракторами в розрізі, окремими тракторними агрегатами, роздатковим матеріалом у вигляді різних механізмів і деталей, робочими органами сільськогосподарських машин і знарядь. В кабінеті є діючі макети (стенди) електрообладнання, зчеплення, коробки передач, диференціала, паливного насосу високого тиску, демонстраційні щити механізмів, систем і приладів трактора, комплекти плакатів по тракторах МТЗ-80, ДТ-75М, Т-150, Т150К та комбайнах СК-5, СК-6, Дон 1500 моделі всіх причіпних сільськогосподарських машин та комбайнів.

Основними формами організації навчання є теоретичні, практичні, комбіновані заняття і виробниче навчання.

В структуру комбінованих занять входять такі елементи: повідомлення відомостей, які забезпечують осмислене виконання учнями навчальних і трудових завдань; вступний інструктаж; практичні роботи; поточний і заключний інструктажі.

Практичні роботи по технічному обслуговуванню, регулюванню механізмів і експлуатації машинно-тракторних агрегатів виконуються в монтажно-демонтажній майстерні та в гаражі НВК.

Індивідуальне навчання учнів водінню тракторів, комбайнів, тракторних агрегатів проводиться кожного тижня, планомірно, по графіку на спеціально обладнаній площадці — полігоні, з дотриманням правил безпеки праці.

Правила дорожнього руху і основи керування трактором та комбайном, сільськогосподарськими машинами учні вивчають не лише у спеціально обладнаному класі, а і в процесі індивідуальних занять по водінню трактора під керівництвом майстра виробничого навчання.

Корисні посилання