Організація підвозу учнів за програмою "Шкільний автобус"

Однією із складових частин забезпечення доступності до якісної освіти є безкоштовне підвезення учнів до місць навчання і додому.

Законами України „Про місцеве самоврядування в Україні" ст. 32, „Про освіту" ст. 14, „Про загальну середню освіту" ст. 21, передбачено забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного підвезення до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників.

Керуючись вищевказаним, а також на виконання програми "Шкільний автобус" у районі працює п'ять автобусів, які закріплені за автогосподарством МНВК і слугують для забезпечення безперебійного підвозу учнів до загальноосвітніх шкіл і на навчання в МНВК. У районі організованим підвозом до ЗНЗ забезпечено 195 учнів сільської місцевості, також 420 учнів раз на тиждень підвозяться до Степанівського МНВК.

Дбаючи про безпеку та комфорт перевезень учнів, МНВК пройшов ліцензування у Міністерстві транспорту і зв'язку України, в результаті чого було отримано ліцензію на право надання послуг по перевезенню пасажирів автомобільним транспортом і транспортом загального користування. На виконання вимог даної ліцензії у Степанівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті реалізовані наступні заходи:

  • Організоване безоплатне перевезення груп учнів, педагогічних працівників на навчання і виховні заходи у відповідності до Державної програми „Шкільний автобус".
  • Призначено механіка по випуску автобусів на лінію із відповідними обов'язками.
  • Щоденно перед виїздом проводиться медогляд водіїв, ведеться відповідна документація.
  • Щорічно водії проходять посилений медичний огляд в Менській ЦРЛ.
  • Із водіями та супроводжуючими проводяться інструктажі по безпечному перевезенню учнів, ведеться журнал обліку інструктажів.
  • Усі водії, задіяні до перевезень дітей, мають відповідні категорії та досвід роботи на автобусах.
  • Складено графіки та проводиться технічне обслуговування автобусів.
  • Щоквартально автобуси проходять технічний огляд в ДАІ.

Корисні посилання