Протокол засідання координаційної ради МНВК України

16-17 червня 2016 р. Херсонська область

Присутні: список додається.

Порядок денний

 1. Ознайомлення з діяльністю Херсонського МНВК
  Гіндуллін Є.Ю., директор Херсонського МНВК
 2. Функціонування освіти та закладів типу МНВК в умовах сьогодення
  Дятленко Сергій Миколайович, заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України
 3. Входження особистості до професії
  Мельник Олександр Васильович, заступник директора Інституту проблем виховання НАПН України
 4. Координація профорієнтаційної роботи як пріоритетний напрям діяльності МНВК
  Покришова Валентина Богданівна, заступник директора з НВР КЗ «МНВК» Скадовської райради
 5. Про роботу Координаційної ради МНВК України
  Шестаковський Леонід Львович, голова Координаційної ради МНВК України
 6. З досвіду організації профільного навчання Скадовського МНВК. Презентація діяльності.
  Шпорт Олександр Валентинович, директор КЗ «МНВК» Скадовської райради
 7. Порядок реєстрації МНВК у базі ЄДЕБО. З досвіду роботи.
  Штаєр Омелян Семенович, директор Надвірнянського МНВК, голова КР МНВК Івано-Франківської області
 8. Про порядок проведення акредитації закладів, які здійснюють підготовку водіїв автотранспортних засобів. Практичний аспект.
  Шестаковський Леонід Львович, голова Координаційної ради директорів МНВК України
 9. Про проект положення про міжшкільні навчально-виробничі комбінати
  Бач Богдан Франкович, директор Новояворівського МНВК, голова КР МНВК Львівської області
 10. З досвіду організації профільного навчання у Польщі
  Бурмус Іван Борисович, директор Кременчукського МНВК №2, голова КР МНВК Полтавської області
 11. Роль позашкільної освіти у профілізації старшої школи.
  Білоус Людмила Дмитрівна, директор Голопристанської районної станції юних техніків.
 12. Роль МНВК у професійному самовизначенні учнів. Презентація діяльності Новозбур`ївського МНВК
  Білоус В’ячеслав Васильович, директор Новозбур' ївського МНВК
 13. Ознайомлення з можливостями підприємств туристичного типу для впровадження курсу за вибором «Професійні проби» - «Основи організації туризму»
  Білоус В’ячеслав Васильович, директор Новозбур' ївського МНВК

СЛУХАЛИ:

 1. Гіндуллін Є.Ю., директор Херсонського МНВК ознайомив з діяльністю закладу, яким керує. Проінформував, що заклад працює поки що без ліцензії на надання освітніх послуг з професійно-технічної освіти. Основна діяльність – профільне навчання: спеціалізація – кулінарія. Також у закладі створена база з викладання предмету «Захист Вітчизни» і всі школи Дніпровського району м. Херсона навчаються на базі МНВК. Розклад розроблено по тижням «А» і «В» тому учні приїжджають на уроки раз у два тижні, що дає економію часу на підвезення. Також у МНВК протягом літа працює оздоровчий табір для дітей Херсонських шкіл.
 2. Дятленко С.М., заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, проінформував присутніх про хід підготовки до ухвалення Закону про освіту, роз’яснив основні положення статей 12 та 13 цього Закону, наголосив, що МНВК можуть зіграти свою роль у реформованій освіті так як можуть надавати професійну освіту якнайближче до місця проживання. Особливу увагу потрібно звернути на п. 4. Ст.. 13 Територіальна доступність повної загальної середньої освіти «Особи, які здобувають повну загальну середню освіту, проживають у сільській місцевості і потребують підвезення до закладу освіти і у зворотному напрямку, забезпечуються таким підвезенням за кошти місцевих бюджетів, у тому числі із забезпеченням доступності відповідного транспорту для осіб з порушенням зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення» 5. Органи місцевого самоврядування різних адміністративно-територіальних одиниць мають право прийняти спільне рішення про організацію здобуття початкової, базової та профільної середньої освіти у закладі освіти (його філії) та забезпечення підвезення здобувачів освіти до нього і у зворотному напрямку». МНВК є доступними територіально і навчання в подібних закладах є економічно вигідним. Сергій Миколайович зазначив, що проект Закону про освіту доопрацьовується, зазнає змін і, тому потрібно доносити до місцевих керівників доцільність роботи таких закладів як МНВК.
 3. Мельник Олександр Васильович, заступник директора Інституту проблем виховання НАПН України, у своєму виступі наголосив на важливості свідомого вибору професії.
 4. Покришова Валентина Богданівна, заступник директора з НВР КЗ «МНВК» Скадовської райради, ознайомила присутніх з досвідом роботи Скадовського МНВК з координації профорієнтаційної роботи (виступ додається).
 5. Шестаковський Леонід Львович, голова Координаційної ради МНВК України, проаналізував роботу Координаційної ради МНВК (виступ додається).
 6. Шпорт Олександр Валентинович, директор КЗ «МНВК» Скадовської райради, презентував діяльність Скадовського МНВК. Члени засідання ознайомилися з матеріально-технічною базою, кадровим потенціалом закладу.
 7. Штаєр Омелян Семенович, директор Надвірнянського МНВК, голова КР МНВК Івано-Франківської області, розповів про особливості реєстрації закладів у базі ЄДБО (презентація додається)
 8. Шестаковський Леонід Львович, голова Координаційної ради директорів МНВК України, проінформував присутніх про особливості проходження акредитації закладів, які здійснюють підготовку водіїв автотранспортних засобів. Звернув увагу на підготовці пакету документів, які мають бути виконані у відповідності до поданих зразків, які є на сайті Головного сервісного центру (громадянам) бо у разі відмови Акредитаційної комісії повторна подача документів може відбутися через 6 місяців.
 9. Бач Богдан Франкович, директор Новояворівського МНВК, голова КР МНВК Львівської області, проінформував присутніх про роботу з проектом Положення про МНВК у який були внесені деякі поправки.
 10. Бурмус Іван Борисович, директор Кременчукського МНВК №2, голова КР МНВК Полтавської області, ознайомив присутніх з досвідом організації навчання у Польщі з яким він ознайомився під час робочої поїздки до цієї країни. (виступ додається)
 11. Білоус Людмила Дмитрівна, директор Голопристанської районної станції юних техніків, провела екскурсію Голопристанською районною станцією юних техніків, Під час презентації закладу Людмила Дмитрівна наголосила на тому, що позашкільна освіта – це перша сходинка до вибору професії.
 12. Білоус В’ячеслав Васильович, директор Новозбур' ївського МНВК, ознайомив присутніх з матеріально-технічною базою, навчально-методичним забезпеченням Новозбурївського МНВК, розкрив напрями діяльності. Звернув увагу присутніх на впровадження закладом програм курсів за вибором «Професійні проби»: Основи організації туризму, Основи будови колісної військової техніки, з інформаційних технологій.
 13. Білоус В’ячеслав Васильович, директор Новозбур' ївського МНВК, ознайомив присутніх з базою на якій здійснюється навчання учнів за програмою курсів за вибором «Основи організації туризму» - туристично-розважальним комплексом «Зелені хутори Таврії». Учасники засідання мали змогу взяти участь у майстер-класах, які здійснювали учні Збурївського МНВК.

ВИРІШИЛИ:

 1. Взяти до уваги матеріали засідання Координаційної ради МНВК та використовувати їх у роботі.
 2. МНВК України - опрацювати статті Проекту Закону про освіту – 12 та 13 та донести їх до відома депутатських корпусів місцевих рад, відділів освіти та наголосити на недоцільності оптимізації освітньої галузі за рахунок МНВК так як комбінати можуть забезпечити територіальну доступність повної загальної та професійної освіти;
  • активно впроваджувати програми курсів за вибором «Професійні проби»;
  • постійно ділитися досвідом роботи пов’язаної з діяльністю комбінатів: особливостей проходження реєстрації у базі ЄДБО, проходження акредитації, надсилаючи інформацію на сайт Степанівського МНВК.
 3. Членам комітету Координаційної ради опрацювати проект Положення про МНВК та надавати свої пропозиції директору Бачу Б.Ф. до 01.09.2016 р.

Список присутніх на засіданні Координаційної ради МНВК

Дятленко Сергій Миколайович Заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України
Мельник Олександр Васильович Заступник директора Інституту проблем виховання НАПН України
Шестаковський Леонід Львович Голова КР, Чернігівська обл
Крижанівський Сергій Іванович Вінницька обл
Якимчук Анатолій Михайлович Волинська обл
Єгоров Олександр Іванович Дніпропетровська
Поплавський Ігор Панфілович Донецька обл
Гаврилюк Віктор Григорович Житомирська
Бердер Микола Тимофійович Закарпатська
Штаєр Омельян Семенович Івано-франківська
Ткачук Ірина Олександрівна Київська
Штундер Анжела Анатоліївна Кіровоградська
Бач Богдан Франкович Львівська
Невідомий Сергій Іванович Миколаївська
Будніченко Людмила Петрівна Одеська
Кудря Григорій Семенович Полтавська
Бурмус Іван Борисович Полтавська
Нищенко Тетяна Владиславівна Рівненська
Євдокименко Олександр Єгорович Сумська
Горенко Володимир Пилипович Харківська
Покришова Валентина Богданівна Херсонська
Чернушич Алла Володимирівна Херсонська
Кльоц Микола Георгійович Черкаська
Березюк Станіслав Олександрович Черкаська
Плєша Мирослав Янушович Закарпатська
Білоус Вячеслав Васильович Херсонська

Корисні посилання